Aktuality


Dobrovolníci PREVENTU

přidáno: 18. 4. 2018 10:47, autor: Kateřina Malečová Suková

Isabela Vilingerová
Nechci si vylepšit karmu, dobrovolnictví s sebou nese i spoustu bonusů

Čemu se jako dobrovolnice věnujete?
Pod Centrem podpory pěstounských rodin PREVENT se věnuji doučování a zajišťování programu pro děti během školení pěstounů. Druhou činnost bych nerada nazývala „hlídáním dětí“, neboť je tam široké rozpětí věku. Prevent pořádá krom jednodenních také víkendové vzdělávací kurzy pro pěstouny, které jsou velice oblíbené. Všichni dohromady stráví víkend v penzionu někde v přírodě. Během hodin, kdy probíhá pěstounský kurz, se s ostatními dobrovolníky či pracovnicemi Preventu věnuji dětem, které s sebou pěstouni vozí. Vymýšlíme pro ně různé hry a aktivity. Mám tyto víkendy moc ráda, protože je to uvolněné a pohodové. 
 
Jak vypadají vaše hodiny doučování?
Na doučování je super, že si vytvořím s dítětem individuální bližší vztah. Vždycky se snažím dítěti vysvětlit učivo nějak laicky a radím dětem své vlastní pomůcky, podle kterých jsem si dané vědomosti či pravidla zapamatovala tenkrát ve škole. Myslím, že v tomto je přidaná hodnota doučování, že to dítěti vysvětlí někdo jeho očima, poskytne mu berličku, podle které si danou informaci zapamatuje nebo si ji vysvětlí samo pro sebe, aby s ní bylo schopné pracovat. Často jsou to „vychytávky“, které paní učitelka neřekne. 
 
Kolik let už s Preventem jako dobrovolnice spolupracujete?
Tuším, že mi běží čtvrtý rok. Vždy mě zajímaly opuštěné děti a způsoby náhradní péče o ně. Pěstounská péče stojí v pozadí, většinou se mluví jen o dětských domovech, případně o osvojení. Zrovna v době, kdy jsem se rozhodla „dělat někde dobrovolníka“, jsem v univerzitní knihovně uviděla letáček z CPPR, že shánějí dobrovolníky. Takže se mi to hezky spojilo a jsem za to ráda. 
 
Volný čas je dnes pro každého cenný. Co vás přesvědčilo, že tato práce bez nároku na odměnu má skutečně smysl?
Už na gymnáziu jsem se účastnila různých dobročinných sbírek apod. Trochu mě mrzí, že jsem se dobrovolnictví nevěnovala dřív, ale měla jsem obavy, že bych nikomu nebyla ku prospěchu. Když jsem začala studovat sociální práci, řekla jsem si, že je nejvyšší čas. A byl to také ten pravý čas, protože jsem právě v CPPR. Když odhlédnu od toho nejdůležitějšího, tedy že se jedná o pomoc někomu jinému, nese to i pro mne spoustu bonusů. Čerpám zde zkušenosti pro můj budoucí profesní život. Klíčové pracovnice se mnou jednají skvěle, cítím se být součástí týmu. Navíc mi zprostředkovaly rozhovory s pěstounkami, které jsem použila do své bakalářské práce. A pak je tu samozřejmě ten příjemný pocit z vykonání dobrého skutku. Nejde ani tak o to říct si „jsem dobrej, dal jsem bezdomovci stovku“. Jde spíš o to „je to fajn, nejsem na světě úplně zbytečně“. Nedělám to proto, abych si vylepšila karmu, ale proto, že z toho někdo něco má. 
 
S jakými názory se nejčastěji setkáváte, když někde řeknete, že se angažujete jako dobrovolnice?
Řekla bych, že největší problém je v tom, že lidé nejsou seznámeni s pěstounskou péčí. Lidé chápou, že si někdo chodí povídat se starými lidmi do domova pro seniory nebo že jezdí na tábory s vozíčkáři. Ale v pěstounské péči nevidí prostor, ve kterém by pěstouni mohli potřebovat ulevit. Já sama si na žádné špatné reakce nepamatuji, ale určitě spousta lidí má problém právě s investovaným časem. Když už se chtějí nějak angažovat, tak pošlou peníze. Asi nejčastější reakce, které se mi dostalo, bylo: „Aha.“ a tím zájem opadl. Ale podle mě je dobrovolnictví super! V dnešní době, kdy všichni pořád jenom něco musí dělat a tím pádem mají ke všemu odpor, je přece bezva dělat něco dobrovolně.

PŘÍBĚHY PĚSTOUNŮ (2/15): Markéta

přidáno: 12. 4. 2018 5:32, autor: Kateřina Malečová Suková   [ aktualizováno 12. 4. 2018 9:26 ]

O ROZHODOVÁNÍ

 

Uvažovali jste někdy o tom, že byste pomohli dítěti z ústavu najít nový domov? Zajímá vás, jak asi vypadalo rozhodování o náhradní rodinné péči těch, kteří se pěstouny opravdu stali? Co zažívali ještě před tím, než svou žádost podali a co všechno zvažovali? V seriálu rozhovorů Příběhy pěstounů patnáct lidí  vypráví patnáct různých příběhů o svých zkušenostech a zážitcích.

Kampaň s názvem Můžu já být pěstounem? iniciuje Centrum podpory pěstounských rodin PREVENT.


Jak těžké je se rozhodnout, zda se stát náhradními rodiči? Přečtěte si příběh Markéty (38).

 

Kdy vás poprvé napadlo, že byste se mohla stát pěstounem?

S manželem Honzou (43) jsme se spřátelili s několika pěstounskými rodinami, které měly v péči dvě a více dětí. Další rozhodující zkušeností pro mě byla práce vedoucí na táborech pro děti z dětských domovů a pak v dětských klubech. K tomu se přidal fakt, že nemůžeme mít svoje děti. Místo snahy lékařů, která nikam nevedla, jsme se rozhodli pro náhradní rodinnou péči. A od adopce už je k pěstounství jen krůček. Náš nápad osvojit si další dítě přijala širší rodina a přátelé tak nějak normálně, už to vlastně bylo podruhé. I když někteří měli trochu výhrady, kdyby bylo dítě jiného etnika. Ale jestli dítě bude osvojené nebo v pěstounské péči, pro ně nebylo tak důležité. 


Co vás vedlo k rozhodnutí žádost opravdu podat?

Osvojili jsme si jedno dítě a nechtěli jsme, aby bylo jedináček. Sice jsme nejdříve podali druhou žádost také na osvojení, ale během přípravných kurzů jsme to změnili na pěstounskou péči.


Z čeho jste měla největší obavy?
Tehdy jsem měla obavy asi z takové nejistoty, co to s naší rodinou udělá, když přijmeme další dítě, které už má něco za sebou. Měla jsem určité představy a ideály, které v průběhu, v našem případě docela složité adaptace, vzaly za své. Děti, které přicházejí do náhradní rodinné péče jsou přeci jen trochu jiné než ty biologické. S tím se pěstoun musí smířit a snažit se s nimi jednat jiným způsobem, než jak byl zvyklý od svých „biorodičů“, i když je to často docela těžké. Děti si s sebou nesou spoustu špatných zkušeností. Mají to těžké s námi a my s nimi. Ale i když je společné sžívání někdy složité, má to smysl. A navíc pěstoun má možnost si nechat poradit a pomoct od odborníků, takže na to není sám.

 

Jak byste popsala vaší rodinu v té době?

S manželem a docela čilým až hyperaktivním synem jsme byli "normální, (ne)klidná" domácnost.  Během kurzu přípravy jsme si měli napsat, co očekáváme po přijetí dítěte. Já jsem si napsala: více radosti, více práce, více učení. Druhé a třetí se naplnilo a radost se dostavuje po kapkách. Ale nevzdávám to. Všechno má svůj čas.

Chcete se dozvědět více o náhradní rodinné péči? To je možné třeba tady:

http://nrp.prevent99.cz/ 

Podpora náhradní rodinné péče PREVENT

Senovážné nám.9, České Budějovice

Bavorova 24, Strakonice

PŘÍBĚHY PĚSTOUNŮ (1/15): Hanka

přidáno: 22. 3. 2018 4:31, autor: Kateřina Malečová Suková   [ aktualizováno 24. 3. 2018 3:30 ]

O ROZHODOVÁNÍ

Uvažovali jste někdy o tom, že byste pomohli dítěti z ústavu najít nový domov? Zajímá vás, jak asi vypadalo rozhodování o náhradní rodinné péči těch, kteří se pěstouny opravdu stali? Co zažívali ještě před tím, než svou žádost podali a co všechno zvažovali? V seriálu rozhovorů Příběhy pěstounů patnáct lidí  vypráví patnáct různých příběhů o svých zkušenostech a zážitcích.

Kampaň s názvem Můžu já být pěstounem? iniciuje Centrum podpory pěstounských rodin PREVENT.


Jak těžké je se rozhodnout, zda se stát náhradními rodiči? Přečtěte si příběh Hanky (43).

 

Kdy vás poprvé napadlo, že byste se mohla stát pěstounem? 

Když jsme s mým životním partnerem navázali vážný vztah, měl mentálně postiženého syna a já své dvě děti, jedno roční a jedno šestileté. Asi po třech letech se zrodila myšlenka, že bychom zvládli ještě jedno dítě. Jako první s tím přišel přítel. Byl synovým opatrovníkem, jeho péči se věnoval celodenně a tak uznal, že by zvládl ještě jednoho človíčka navíc. Já jsem chodila do práce na plný úvazek a on zvládal starost i o mé děti, včetně celé domácnosti. Jeho nápad mě okamžitě uchvátil a v plánu bylo, že bych si zkrátila úvazek a o rodinu bychom se starali více společně. Od té

chv

íle jsme o tom vážně přemýšleli. Od té doby uplynuly více než tři roky.


Co vás vedlo k rozhodnutí žádost opravdu podat?
Žádost o pěstounství jsme podali poté, co jsme zrekonstruovali nově koupený veliký dům, ve kterém jsme už rovnou připravili jeden pokojíček navíc pro případného nového člena rodiny. Byli jsme tedy plně rozhodnuti a naše přesvědčení bylo stoprocentní. I děti souhlasily.

 

Jaká byla situace vaší rodiny v té době?

Naše rodinná situace byla stabilní, finančně jsme vycházeli. Myšlence pěstounství jsme propadli všichni včetně dětí a těšili jsme se. Nyní máme v péči postiženou holčičku, která mezi nás zapadla, jako by nám ji někdo ušil na míru. Nikdo z cizích nepozná, že není naše. Ale hlavně, je šťastná....


Chcete se dozvědět více o náhradní rodinné péči? To je možné třeba tady:

http://nrp.prevent99.cz/ 

Podpora náhradní rodinné péče PREVENT

Senovážné nám.9, České Budějovice

Bavorova 24, Strakonice


Darované ošacení plní kontaktní centra PREVENTU

přidáno: 21. 2. 2018 14:35, autor: Kateřina Malečová Suková   [ Aktualizováno 23. 3. 2018 3:12 uživatelem Jan Latal ]

Teplé oblečení, bundy, trika i mikiny, to všechno dárci přinášejí do kontaktních center neziskové organizace PREVENT 99 z.ú.. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se rozhodli do únorové sbírky oblečení pro lidi bez přístřeší přispět. Zaměstnanci postupně rozdávají nashromážděné věci potřebným.

Darovat oblečení je možné ještě do 28. února. Sběrná místa zůstávají v kontaktních centrech PREVENTU v Prachaticích, Strakonicích a Českých Budějovicích.
Děkujeme!

                 

Sbírka oblečení pomůže lidem bez domova

přidáno: 1. 2. 2018 12:26, autor: Kateřina Malečová Suková   [ aktualizováno 21. 2. 2018 14:30 ]

Nezisková organizace PREVENT 99 z.ú. pořádá od 1. do 28. února 2018 sbírku dámského i pánského oblečení a obuvi. Darované věci poputují k lidem bez přístřeší.

 

Sbírka se vztahuje na nové i obnošené dámské i pánské oblečení a obuv. Mezi nejpotřebnější věci patří pánské ošacení, především bundy, kalhoty a spodní prádlo.

 

„Často se setkáváme s klienty, kteří se v určité etapě života ocitnou bez domova na ulici. A pro většinu z nich je v danou chvíli čisté oblečení smysluplnou formou potřebné pomoci,“ uvedl vedoucí Kontaktního centra PREVENT Prachatice a Strakonice Mgr. Daniel Randák. „Řada z těchto klientů jsou navíc poměrně mladí lidé. S některými z nich máme zkušenost, že je lze motivovat a podporovat ke změně  - jsou schopni překonat své potíže, nalézt a udržet si práci, navázat partnerské vztahy atp. Někdy k odstartování takové změny stačí, pokud se má člověk alespoň kde najíst, kde osprchovat a zajistit si čisté oblečení. Budeme proto rádi, pokud k výše uvedeným změnám přispěje i oblečení pro klienty od našich dárců.“

 

Lidé, kteří chtějí do sbírky přispět, mohou oděvy nosit do kontaktních center neziskové organizace PREVENT 99 z.ú. v Českých Budějovicích, Strakonicích a Prachaticích. Sběrná místa jsou otevřena od pondělí do pátku v čase od 13:00 do 16:00 hod., věci je možné odevzdat i jindy po telefonické domluvě. Vítané je oblečení čisté a nepoškozené.

 

Centra sídlí na adresách:

Kontaktní centrum PREVENT České Budějovice, Tř. 28.října, 1312/16,  370 01 České Budějovice

Kontaktní centrum PREVENT Prachatice, Primátorská 76, 383 01 Prachatice

Kontaktní centrum PREVENT Strakonice, Komenského 174, 386 01 Strakonice

 

Darované oblečení a obuv rozdají zaměstnanci kontaktních center PREVENT klientům, kteří jsou bez přístřeší.


O Vánocích schází dětem v dětských domovech rodina, a ne nové hračky

přidáno: 18. 12. 2017 2:09, autor: Michal Němec

Před třemi lety si paní Lucie Ž. vzala do pěstounské péče sedmiletou Nikolku. „Když psala Ježíškovi, její seznam dárků byl třikrát delší než našich dvou dětí dohromady. Nakonec dostala to, co jsme si mysleli, že si přeje nejvíc,“ popisuje Lucie první společné Vánoce. Štědrý den ale nakonec dopadl jinak, než čekali. „Poté, co Nikolka rozbalila dárky, ztropila neskutečnou scénu. Křičela a plakala, že nedostala všechno, o co si Ježíškovi napsala.“ Rodině to bylo líto, zvlášť, když některé hračky skončily ještě o Vánocích rozbité nebo zastrčené pod postelí. Mezi svátky pak přišel obrovský balík plný plyšáků, pastelek a sladkostí od Nikolčiných biologických rodičů. „Dopadlo to stejně. Nejdřív velká radost při rozbalování, ale druhý den už nic. Došlo nám, že takové balíky dostávala Nikolka od rodičů celé tři roky, kdy žila v dětském domově. Vždy s přiloženým dopisem, jak se jim stýská, jak na ni myslí a s odůvodněním, proč se na ni opět nepřijedou podívat,“ vypráví o svých zážitcích. Další Vánoce v pěstounské rodině už ale prožili bez scén. „Je pro nás krásné pozorovat, jaké pokroky dělá,“dodává Lucie. 

V ústavních zařízeních dnes žije více než sedm tisíc dětí. Každoročně se před Vánocemi objevují různé kampaně vybízející lidi k obdarovávání dětí, které v nich žijí. Podle vedoucí Centra podpory pěstounských rodin Anny Němcové ale tyto děti potřebují především rodinu. „Pro většinu dětí, které dlouho žily bez rodičů v dětském domově, jsou dárky a všechny věci kolem prostě spotřební zboží. Nemají k nim vztah, nestarají se o ně,“ vysvětluje s tím, že děti, které si zažily zanedbávání nebo ubližování od svých rodičů, často nemají rády ani samy sebe. „Neumí si vytvořit hluboký vztah s jinými lidmi a často hromadí věci. Nikdy ale nemají dost, protože věci jim nemůžou dát to, co jim opravdu schází. Lásku. Tu jim může dát jenom milující rodina, třeba ta pěstounská,“ myslí si Anna Němcová.

Nezisková organizace PREVENT  99 z.ú., která dlouhodobě spolupracuje s desítkami pěstounů v Jihočeském kraji, se snaží získat pro myšlenku pěstounství nové rodiny. „Rádi bychom, aby se lidi v tento předvánoční čas zamysleli nad tím, jestli by se třeba zrovna oni nemohli stát pro děti v dětských domovech dobrými náhradními rodiči. Teprve pokud si zjistí a ověří, že pěstouny být nemůžou, ať jim pošlou dárek,“ shrnuje Anna Němcová. Zájemci o náhradní péči získají všechny potřebné informace v Centru podpory pěstounských rodin PREVENT ve Strakonicích.

Chcete se dozvědět více o náhradní rodinné péči? To je možné třeba ZDE

Otestuj se. Dodržuj léčbu. Mysli na prevenci.

přidáno: 13. 11. 2017 21:36, autor: Michal Němec

4 služby PREVENT 99 budou, v rámci Evropského týdne testování na HIV a žloutenky, nabízet testování široké veřejnosti. Bude se tak dít v terénu na území celého kraje a také v kontaktních centrech v českých Budějovicích, Prachaticích a Strakonicích.

Kampaň Evropský týden testování na HIV a žloutenky probíhá již několikátý rok v mnoha státech Evropy s hlavním cílem zpřístupnit bezplatné testování na HIV infekci a také na žloutenku typu B a C, a tím tak předejít pozdnímu odhalení infekce.

V České republice dochází již několikátý rok k vzestupu infekce HIV. Včasné odhalení nemoci umožňuje podstoupit léčbu, která dokáže zajistit kvalitní život. Evropský testovací týden nabízí ideální příležitost, jak odhalit počátky HIV nebo žloutenky typu B a C. Čím dříve je infekce odhalena, tím účinněji odpovídá tělo pacienta na léčbu a předchází se nežádoucím komplikacím.

Testování bude probíhat v období od 20. do 24. listopadu 2017

(Strakonice a Prachatice testují celý měsíc!!!)

TESTOVÁNÍ JE ANONYMNÍ A ZDARMA

Akce je určena široké veřejnosti. Nechat otestovat se může každý, kdo byl v minulosti vystaven riziku infekce HIV nebo žloutenky typu B a C – zejména prostřednictvím nechráněného pohlavního styku nebo kontaktu s infikovanou krví při injekčním užívání drog. Testování by měli využít především lidé ze skupin ohroženějších HIV infekcí a žloutenkami, tedy muži mající sex s muži, osoby poskytující sexuální služby za úplatu a injekční uživatelé drog. Testovat se ale mohou všichni, kteří mají v tomto směru pochybnost o svém zdravotním stavu.

Testování realizované organizací PREVENT 99 bude probíhat v: 

Kontaktním centru PREVENT České Budějovice – bez telefonického objednání v otevíracích hodinách zařízení

Kontaktním centru PREVENT Prachatice – nutno telefonicky objednat na tel. 388 310 147

Kontaktním centru PREVENT Strakonice – nutno telefonicky objednat na tel. 383 322 357

Jihočeský streetwork PREVENT – (v rámci terénní práce), nutno telefonicky objednat dle lokality viz kliknutí na odkaz

Objednáváme i testujeme anonymně – bez zjišťování jména a dalších osobních údajů. Telefonické objednání slouží pouze k dohodnutí termínu provedení testu/ů.


http://www.prevencehiv.cz/akce/evropsky-testovaci-tyden/

S použitím zdroje http://www.prevencehiv.cz/akce/evropsky-testovaci-tyden/

První bedna ponožek...

přidáno: 8. 11. 2017 9:25, autor: Michal Němec

První bedna ponožek nastřádaná v Kontaktním centru PREVENT České Budějovice ... ...a to už je něco ubráno a rozdáno klientům!!

Děkujeme, že pomáháte. Někdo nám nosí ponožky osobně, někdo je jen pověsí na kliku a my mu nemůžeme poděkovat. Tak alespoň zde přijměte náš dík!

http://www.prevent99.cz/aktuality/sbirkaponozek


Sbírka ponožek běží celou zimu, tak si stále můžete dopřát dobrý pocit :-)


DĚKUJEME

Kukátko - pracovní programy v kontaktním centru

přidáno: 2. 11. 2017 5:22, autor: Michal Němec   [ aktualizováno 2. 11. 2017 5:29 ]

V letošním roce znovu ožily Pracovní programy v Kontaktním centru PREVENT České Budějovice. Program navázal na zkušenosti získané v rámci pilotního projektu realizovaného v letech 2013-2015 z Evropských fondů. Jedná se o doplňkovou aktivitu kontaktního centra, která je však klienty velmi vyhledávaná a využívaná. I když práce není léčba, přináší program mnoho pozitiv.

Pracovní program pro klienty kontaktního centra je primárně koncipován jako příležitost pro osoby dlouhodobě žijící v sociálně neuspokojivé situaci, dlouhodobě nezaměstnané, většinou bez domova, tudíž pro osoby žijící ve svébytném denním režimu a velmi často obtížně zaměstnavatelné. Příležitost v tomto případě znamená možnost legálně si vydělat nějaké peníze, vyzkoušet si fungování v roli zaměstnance, ve víceméně standardním pracovním režimu a v přijatelné pracovní zátěži.

Program je nastavený na 3 hodiny 3x týdně s tím, že jeden klient se může účastnit pouze jeden den v týdnu. Klienti se na práci v daném týdnu zapisují předem do vyvěšeného rozpisu. Do práce musí přijít na předem určenou hodinu a ve stavu umožňujícím spolupráci a bezpečný výkon práce. Na účast v programu se vztahují stejná pravidla jako pro běžné návštěvníky kontaktního centra.

Náplní práce je zejména úklid Kontaktního centra, příprava harm reduction materiálu, popř. další drobné práce.

S klienty je uzavírána Dohoda o pracovní činnosti. Placeni jsou za odpracované hodiny, mzda je zhruba na úrovni minimální hodinové mzdy s tím, že cca 75% je vypláceno zálohově bezprostředně po ukončení práce, zbytek je v doplatku vyplácen ve standardním výplatním termínu.

Program nově funguje od 1.4.2017, od počátku je o něj mezi klienty velký zájem přesahující naši nabídku.

Klientům program přináší, dle jejich vyjádření, možnost vydělat si, vypadnout z jejich normálního režimu, udělat něco užitečného, potkat pracovníky jinak, než jako klienti kontaktního centra.

Kontaktnímu centru přináší možnost setkávat se s klienty v jiném kontextu, než je typicky klientsko-pracovnický, ve více partnerském režimu, přináší více možností, jak s nimi navázat bližší kontakt, přináší možnost, jak je motivovat k dalšímu rozvoji. Krom toho nemusíme od dubna sami uklízet :-).


Kontaktním centru PREVENT České Budějovice

 

 

Úspěšně proběhl další ročník Adiktologické konference Jihočeského kraje

přidáno: 27. 10. 2017 3:13, autor: Michal Němec   [ aktualizováno 27. 10. 2017 4:24 ]

Adiktologická konference jihočeského kraje, konaná v Třeboni ve dnech 19.-20.11., letos přilákala rekordních 160 účastníků. Téma konference, ke kterému ze vztahovala většina příspěvků, bylo: FAMILY BUSINESS – o rodině a osobách blízkých v kontextu adiktologických služeb. Zazněly zde příspěvky nejen lokálních jihočeských přednášejících, ale i referáty předních odborníků z ČR a hostů z Německa, Polska, nebo Rakouska.

Adiktologická konference Jihočeského kraje je již tradiční akcí. Letos to byl její 11. ročník. "Jako novinku pro start do nové dekády jsme letos poprvé uvedli i zahraniční příspěvky. Asi před pěti lety jsme pomyslně překročili hranice Jihočeského kraje a na základě dlouhodobě se zvyšujícího zájmu jsme začali zařazovat odborné příspěvky přednášejících z celé ČR. Nyní takto překračujeme i hranice ČR a dle zpětných vazeb od účastníků se nám potvrzuje, že to byl dobrý krok", uvádí Michal Němec, ředitel pořádající organizace PREVENT 99.

Konferenci letos navštívilo rekordních 160 účastníků nejen z řad pracovníků služeb pro závislé, ale i z Krajských a Městských úřadů, Ministerstva práce a sociálních věcí, nebo z Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády ČR. Téma konference, vztahují se k rodinám, přilákalo také velký počet pracovníků OSPOD z mnoha sociálních odborů Městských úřadů. Statistika dále říká, že "jihočechů" se konference zúčastnilo 71.

Adiktologická konference je majoritně financována Jihočeským krajem a vždy probíhá pod jeho záštitou. Tu tentokrát osobně převzal náměstek hejtmanky pan Mgr. Zdeněk Dvořák. Konference by ale nemohla proběhnout bez dalších partnerů, které akci spolufinancují. Mezi ně dále patřily: Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, PROADIS, a z firem Zelená hvězda, Immomedical, nebo JK-Trading. Konference má také tichého, nejmenovaného, přesto velmi významného sponzora. Program byl akreditován Českou asociací adiktologů a Českou asociací sester.

"Jsem rád, že dostáváme důvěru Jihočeského kraje k pořádání takové akce. Akce, která se z počtu 56 účastníků prvního ročníku na sněhovou kalamitou zasažené Kvildě, z akce ryze lokálního zaměření, vyvinula v trojnásobně velké klání s mezinárodní účastí a zároveň si zachovává komunitní a přátelskou atmosféru, kterou účastníci ve zpětných vazbách tak často zmiňují," dodává Němec.

Každoročně bývá konferenční večer zpestřován hudební produkcí. Letos přijala pozvání kapela SECRET, která je jedinečným uskupením současných, nebo bývalých pracovníků SECRETariátu Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky a která svými "tématickými a oborovými" texty vzbudila pozornost většiny účastníků. 

Dalším "šperkem" akce bylo předání autorských obrazů Josefa Radimeckého novým majitelům, kteří je vydražili v rámci podpůrné červnové dražby na celostátní AT konferenci.

Všechny přednesené referáty budou brzy k dispozici na webu konference a na stránkách Jihočeského kraje.

Termín a téma dalšího ročníku oznámíme do ledna 2018.

1-10 of 161