Jihočeský streetwork PREVENT míří na drum&bassovou párty

Street-DnB-01

V pátek 19.10.2018 budou mít terénní pracovníci Jihočeského streetworku PREVENT svůj stánek na 12. ročníku Therapy Sessions.

Návštěvníci této ikonické párty v Českých Budějovicích se budou moci streetworkerů zeptat na informace týkající se užívání legálních i nelegálních drog nebo si mohou nechat změřit alkohol pomocí alkohol testeru.

Terénní pracovníci budou mít pro zájemce z řad návštěvníků párty k dispozici HR materiál – např. šňupátka nebo kondomy. „Poskytnutím HR materiálu zdarma se nesnažíme lidi v konzumaci drog podporovat. Náš zájem je opačný, a to chránit veřejné zdraví. Chceme snižovat rizika spojená s užíváním návykových látek,“ říká vedoucí Jihočeského streetworku PREVENT Bc. Kamil Podzimek.

Smyslem účasti Jihočeského streetworku PREVENT na akci je snížit rizika spojená s užíváním drog zvláště u víkendových uživatelů drog. Rozdávání HR materiálu zájemcům je zároveň i prevencí šíření infekčních onemocnění – jedná se především o riziko přenosu viru HIV, žloutenky typu B a C.

Během párty se mohou zájemci také ptát na informace o službě, domluvit si individuální poradenství nebo se prostě jen přijít zeptat, co je ohledně účinků drog a závislostí zajímá.

Terénní pracovníci Jihočeského streetworkeru PREVENT budou na párty v prostorách KD Gerbera od 20 hodin do jedné hodiny v noci.

Scroll to Top