Novinky z Preventu

Pojďme pomoci lidem bez domova. PREVENT 99 z.ú. se připojil ke kampani #hlavněpřežít

bez-domova

Zajímá vás osud lidí bez domova? Stáli byste o informace jak jim účinně a rychle pomoci?
Nezisková organizace PREVENT 99 z.ú. se připojila ke kampani #hlavněpřežít, kterou spustila Česká asociace streetwork, z.s. Ta na adrese www.pracenaulici.cz vytvořila manifest o třinácti bodech. Je to jednoduchý návod pro všechny, kteří chtějí pomáhat lidem bez domova, ale nevědí jak.

PREVENT 99 z.ú. se připojuje k manifestu i proto, že známe strasti života našich klientů, kteří žijí na ulici. Víme, jak je pro ně složité sehnat čisté oblečení. Víme, že postrádají dostupnou zdravotní péči nebo nemají zubaře. Líbí se nám, že manifest chce mj. oslovit lidi, kteří by bezdomovcům pomohli svými schopnostmi, nabídli např. holičské a kadeřnické služby, pedikúru či jiné služby, které mohou být lidem bez domova užitečné.

“Pomoci mohou nejen jednotlivci, ale samozřejmě i firmy, úřady nebo nejrůznější spolky,” komentuje Martina Zikmundová, ředitelka České asociace streetwork, z.s. “A nejde jen o peníze nebo jiné dary, svůj význam má i prosté projevení zájmu nebo snížení napětí, které vůči lidem bez domova ve společnosti bohužel mnohdy je.”

Česká asociace streetwork, z.s., která zastřešuje poskytovatele nízkoprahových sociálních služeb, plánuje na webových stránkách www.pracenaulici.cz ještě vytvořit jakousi mapu pomoci, kde si každý bude moci ve svém regionu najít organizace a konkrétní aktivity, které se věnují lidem bez domova.

Scroll to Top