Novinky z Preventu

Klub Station 17 zve na Den otevřených dveří

Týden nízkoprahových klubů

Nízkoprahové kluby pro děti a mládež se otevírají veřejnosti! Letošního ročníku Týdne nízkoprahových klubů se zúčastní rekordních 112 zařízení z celého Česka a připojuje se i blatenský klub Station 17 PREVENT. Akci pořádá již potřinácté Česká asociace streetwork.

Den otevřených dveří se v klubu Station 17 v Blatné uskuteční v pátek 27.9.2019 od 11 do 18 hodin. Lidé mohou přijít diskutovat s pracovníky nebo si vyzkoušet některé aktivity, např. simulační brýle simulující účinky alkoholu, extáze či opiátů, ale také kulečník, fotbálek nebo hru na elektrickou kytaru v hudební zkušebně. Vstupné je zdarma.

Cílem akce je zbořit mýty o činnosti nízkoprahových klubů a zároveň zábavnou formou dětem a rodičům představit jejich služby.

Nízkoprahový klub Station 17 v Blatné je určen dětem, mládeži a mladým dospělým od 12 let do 26 let z Blatné a okolí. Služby jsou anonymní a zdarma. „Když nás někdo chce navštívit, nemusí se objednávat, platit, prokazovat svojí totožnost, ani plnit nějakou docházku. Běžná praxe je oslovování se křestními jmény nebo přezdívkami,“ říká k pravidlům pro klienty vedoucí NZDM Station 17 PREVENT Mgr. Miloš Kolman.

Nízkoprahové služby pomáhají dětem, které se ocitly v tíživé životní situaci, kterou se mohou s rodiči zdráhat řešit nebo ji neumí pojmenovat. Pracovníci pomáhají dětem např. s problémy v rodině, se šikanou, školními neúspěchy, s teenagery řeší témata jako je sexualita, vztahové problémy, zaměstnání nebo dluhy.

Partnery Dne otevřených dveří v NZDM Station 17 PREVENT jsou: MPSV, Krajský úřad Jihočeského kraje, Město Blatná, MAS Blatensko

Celkový přehled zapojených zařízení včetně jejich programů v rámci Týdne nízkoprahových klubů najdete na webových stránkách České asociace streetwork.

Scroll to Top