Novinky z Preventu

PREVENT 99 z.ú. nabízí bezplatnou pomoc rodinám na Vodňansku

20190410_081607 – kopie

Sociálně aktivizační služba Služby pro rodiny s dětmi PREVENT nabízí podporu a pomoc rodičům z Vodňanska, kteří se dostali do obtížné životní situace a řeší problémy, které sami nezvládnou nebo neumějí překonat, a které mají negativní vliv na jejich děti.

Své služby nabízejí v nejrůznějších oblastech. Obracet se na ně mohou rodiče, kteří potřebují poradit např. s péčí a výchovou dítěte nebo s komunikací v rodině. Služby jsou tu i pro rodiny, ve kterých řeší potíže s bydlením, dlouhodobou nezaměstnaností, trápí je chudoba nebo dluhy.

Součástí služby je také doprovod na úřady, do školy či do jiných institucí. Sociální pracovníci svým klientům pomáhají při obtížích v kontaktu se státní správou, ale poradí i s vyplněním různých formulářů nebo žádostí o dávky.

„Snažíme se nabízet různé možnosti a cesty, aby si každý mohl zvolit, jak chce své potíže řešit. Přistupujeme citlivě k potřebám a přáním všech členů rodiny. Lidé se na nás mohou nezávazně obrátit i pokud si nejsou zcela jistí, zda jim naše služby mohou pomoci. Rády jim poskytneme bližší informace, odpovíme na dotazy, popřípadě doporučíme jinou vhodnou formu pomoci,” říká vedoucí Služeb pro rodiny s dětmi PREVENT Bc. Zuzana Rysová.

Nejčastěji jsou služby poskytovány v terénu v předem domluveném čase, tedy přímo v domácnostech klientů nebo na půdě škol, úřadů či jiných institucí. Navštívit je lidé mohou také v jejich kanceláři, která sídlí na adrese Jiráskova 116, v 2. patře budovy Polikliniky Vodňany. Otevřeno tu je vždy v úterý od 9 do 13 hodin.

Služby pro rodiny s dětmi PREVENT na Vodňansku působí od začátku roku 2019 a jsou pro klienty zdarma. Na Strakonicku a Blatensku, kde jsou poskytovány již delší dobu, spolupracují pracovníci průběžně s dvaceti rodinami. Provozovatelem je nezisková organizace PREVENT 99 z.ú.

Služby pro rodiny s dětmi PREVENT jsou podpořeny z prostředků EU v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Scroll to Top