Novinky z Preventu

Příběhy pěstounů: Hanka

Uvažovali jste někdy o tom, že byste pomohli dítěti z ústavu najít nový domov? Zajímá vás, jak asi vypadalo rozhodování o náhradní rodinné péči těch, kteří se pěstouny opravdu stali? Co zažívali ještě před tím, než svou žádost podali a co všechno zvažovali? V seriálu rozhovorů Příběhy pěstounů patnáct lidí vypráví patnáct různých příběhů o svých zkušenostech a zážitcích.
Kampaň s názvem Můžu já být pěstounem? iniciuje Centrum podpory pěstounských rodin PREVENT.

Zajímá Vás, jak těžké je se rozhodnout, zda se stát náhradními rodiči? Přečtěte si, jaké zkušenosti má Hanka (43).

Kdy vás poprvé napadlo, že byste se mohla stát pěstounem?
Když jsme s mým životním partnerem navázali vážný vztah, měl mentálně postiženého syna a já své dvě děti, jedno roční a jedno šestileté. Asi po třech letech se zrodila myšlenka, že bychom zvládli ještě jedno dítě. Jako první s tím přišel přítel. Byl synovým opatrovníkem, jeho péči se věnoval celodenně a tak uznal, že by zvládl ještě jednoho človíčka navíc. Já jsem chodila do práce na plný úvazek a on zvládal starost i o mé děti, včetně celé domácnosti. Jeho nápad mě okamžitě uchvátil a v plánu bylo, že bych si zkrátila úvazek a o rodinu bychom se starali více společně. Od té chvíle jsme o tom vážně přemýšleli. Od té doby uplynuly více než tři roky.

Co vás vedlo k rozhodnutí žádost opravdu podat?
Žádost o pěstounství jsme podali poté, co jsme zrekonstruovali nově koupený veliký dům, ve kterém jsme už rovnou připravili jeden pokojíček navíc pro případného nového člena rodiny. Byli jsme tedy plně rozhodnuti a naše přesvědčení bylo stoprocentní. I děti souhlasily.

Jaká byla situace vaší rodiny v té době?
Naše rodinná situace byla stabilní, finančně jsme vycházeli. Myšlence pěstounství jsme propadli všichni včetně dětí a těšili jsme se. Nyní máme v péči postiženou holčičku, která mezi nás zapadla, jako by nám ji někdo ušil na míru. Nikdo z cizích nepozná, že není naše. Ale hlavně, je šťastná….

 

Chcete se dozvědět více o náhradní rodinné péči? To je možné třeba tady:
Náhradní rodinná péče PREVENT
Senovážné nám.9, České Budějovice
Bavorova 24, Strakonice

Scroll to Top