Novinky z Preventu

Víkend pro rodiče dětí závislých na drogách se nesl ve znamení slz i smíchu

Terapeuticko-relaxační víkend

Rodiče dětí závislých na drogách se ocitají v těžké životní situaci. Nezisková organizace PREVENT 99 z.ú. se je rozhodla podpořit a připravila pro rodiče z Česka a Německa terapeuticko-relaxační víkend, který se konal od 8. do 10.11.2019 v Anníně na Šumavě. Terapeutická sezení střídaly relaxační techniky a skupinová terapie. Tým tvořili zkušení terapeuti z obou zemí, Tomáš Brejcha, Kateřina Vickers a Gerhard Krones.

„Každý rodič chce pro své děti to nejlepší. Každý z rodičů dětí závislých na drogách si pro ně představoval lepší budoucnost. Vyzkoušeli už vše, co bylo v jejich silách, aby svým dětem pomohli. Jsou vyčerpaní, utrápení, mají po krk soudů cizích lidí i vlastního špatného svědomí. Na terapeuticko- relaxačním víkendu jim bylo dopřáno odpočinku, podpory, terapie, dobrého jídla i tolik potřebného smíchu,“ říká terapeutka Kateřina Vickers.

Setkání poskytlo rodičům příležitost ke sdílení svých starostí a díky terapeutům také měli možnost objevit nejen nový pohled sami na sebe, ale i na tak těžkou situaci jako je drogová závislost jejich dětí.

„Víkend se nesl ve znamení sdílení bolesti, ztráty nadějí a jejího opětovného hledání, slz i smíchu,“ popisuje Bc.Tomáš Brejcha, vedoucí Adiktologické poradny PREVENT.

Terapeuticko-relaxační víkend pro rodiče dětí závislých na drogách z Česka a Německa III se konal s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti. Projektovými a finančními partnery setkání se stali Lions Hilfswerk, Lions Club Weiden Goldene Straße a Repräsentanz des Freistaats Bayern in der Tschechischen Republik.

Scroll to Top