Novinky z Preventu

Otevíráme SPOT! Nízkoprahový klub pro děti a mládež z Vodňan a okolí

nzdm_spot_otevreni

PREVENT 99 slavnostně otevřel v pondělí 1.11.2021 ve Vodňanech novou sociální službu, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Klub nabídne dětem a mladým lidem bezpečné zázemí pro trávení volného času, ale také odbornou podporu a pomoc těm, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci.

Nízkoprahový klub bude sloužit dětem a mladým lidem ve věku 11 – 21 let z Vodňan a okolí. Nabídne bezpečné a podpůrné prostředí pro trávení volného času a možnost věnovat se různým zájmovým činnostem. Děti a mladí lidé tu najdou i odbornou podporu a pomoc. Obracet se mohou na kvalifikované pracovníky s problémy, se kterými si neví rady. Pomohou jim hledat východisko z nejrůznějších obtížných situací. Ať už by se jednalo třeba o šikanu, kyberšikanu, problémy ve škole, doma, s vrstevníky nebo o potíže související s dospíváním.

Klub nabídne pomoc se školou žákům, kteří mají čtyřky nebo propadají, ale také těm, kteří obtížně zvládají domácí úkoly nebo doma počítač nemají. Ve SPOTU se mohou nerušeně připravovat na výuku či navštěvovat pravidelně doučování.

Zájemci mohou přijít kdykoli v rámci otevírací doby a bezplatnou službu využívat i anonymně. Do konce roku 2021 bude klub otevřený dva dny v týdnu, vždy v úterý a pátek od 14 do 18 hodin. Od nového roku SPOT otevře denně. Zařízení sídlí ve Vodňanech na adrese Zeyerovy sady 963.

 

Scroll to Top