Novinky z Preventu

Trojice patronek pomůže Náhradní rodinné péči PREVENT šířit myšlenku pěstounství

Foto: (zleva) Teresa Branna, Kamila Janovičová a Tereza Vítů

Teresa Branna, Kamila Janovičová a Tereza Vítů jsou tři kamarádky, které spojuje nejen herecká profese a působení v Jihočeském divadle, ale také vůle a chuť pomáhat. Lidé znají herečky z televizních obrazovek, z filmového plátna i divadelních inscenací. Nyní je můžeme představit také jako patronky Náhradní rodinné péče PREVENT.

Společně se rozhodly šířit myšlenku pěstounství a upozornit na činnost a akce Náhradní rodinné péče PREVENT v Jihočeském kraji.

Teresa Branna, kterou proslavila role v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, se sama zabývala myšlenkou přijmout opuštěné dítě. „V jižních Čechách je určitě hodně lidí, kteří by byli skvělými pěstouny. Jen možná nemají potřebné informace nebo o pěstounské péči nikdy neslyšeli. Chtěla bych jako patronka přispět k tomu, to změnit,“ vysvětlila Teresa.

„Téma pěstounství chceme samy postupně objevovat a dozvídat se o něm více a více informací,“ prozradila Kamila Janovičová. Ta se do povědomí diváků zapsala především pohádkou Tajemství staré bambitky. „Jezdím pravidelně každé léto jako vedoucí na tábor. Dětských příběhů jsem si už vyslechla nespočet, a ne vždy byly veselé. S přijetím nabídky patronství jsem proto neváhala,“ dodala Kamila.

Napomáhat ke zvýšení informovanosti o pěstounské péči chce i Tereza Vítů. „ I když moje dětství nebylo vždy úplně jednoduché, měla jsem rodiče, na které jsem se mohla obrátit. Každé dítě by mělo vyrůstat v milující rodině, ne vždy se to ale povede. Proto jsem moc ráda, že existují organizace jako je Prevent 99, které pomáhají pěstounům a osvojitelům v jejich cestě,“ řekla herečka známá ze seriálu Ulice.

Zájemci o náhradní rodinnou péči se budou moci s patronkami setkat např. na nejbližší sérii besed s názvem Můj soused pěstoun.

„Již několik let se zabýváme myšlenkou, jak dostávat k lidem pravdivé informace o náhradním rodičovství, jak rozšiřovat povědomí o pěstounství. Jsem přesvědčená, že patronky nám svým šarmem, kontaktem s lidmi a nadšením pro myšlenku mohou hodně pomoci!“ uvedla vedoucí centra Náhradní rodinné péče PREVENT Mgr. Anna Němcová.

Náhradní rodinná péče PREVENT má své sídlo v Českých Budějovicích a ve Strakonicích. Jejím posláním je pomáhat lidem, kteří náhradní rodinnou péči zvažují a podporovat ty, kteří se pěstouny už stali. Centrum se nyní stará o 75 rodin a počet klientů rok od roku roste. Zařízení provozuje nezisková organizace PREVENT 99 z.ú.

Scroll to Top