Novinky z Preventu

Série besed „Můj soused pěstoun“ má inspirovat i informovat o náhradním rodičovství

Můj soused pěstoun

Jak se mohu stát pěstounem? Co pěstounství přináší a jak složitý je systém náhradní rodinné péče? Odpovědi na tyto i spoustu dalších otázek najdou lidé na besedách s názvem Můj soused pěstoun, které pořádá Náhradní rodinná péče PREVENT. Lidé se na nich budou moci ptát na zážitky a zkušenosti samotných pěstounů, kteří přijali do péče dítě z dětského domova. Účast na některých besedách přislíbily také patronky Náhradní rodinné péče PREVENT, herečky Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, Teresa Branna a Kamila Janovičová.

„Mnoho dětí vyrůstá v ústavních zařízeních, a to je velká škoda. Každé dítě potřebuje láskyplnou náruč, která ho dovede do dospělosti,“ řekla Veronika Šimůnková, která je pěstounkou už pět let. Bude jednou z účastnic besed a věří, že akce veřejnost osloví. „Ráda besedy podpořím svou účastí a předám na nich své zkušenosti z pohledu zprostředkované pěstounské péče,“ dodala.

Lidé na besedách vyslechnou autentické příběhy pěstounů a dozví se i důležité informace o pěstounství. „Chceme, aby se besedy účastnil pěstoun, který žije v obci či v blízkém okolí, kde je beseda pořádána. Věříme, že pěstounství je s nadsázkou infekční, když lidé poznají, že to zvládá člověk, kterého v obci potkávají a ani nevěděli, že se jedná o pěstouna, tak se zamyslí, proč by to nezkusili taky. Jedná se o model kampaní, který funguje v zahraničí, proč by nemohl fungovat i u nás,“ usmála se vedoucí projektu Náhradní rodinné péče PREVENT Mgr. Johana Mertová.

Besedy se budou konat v těchto termínech:
Vidov 3.10. (čtvrtek), 18:30-20:30 hod. / Spolkový dům VIDOV (sportovní areál)
Blatná 8.10. (úterý), 17:00-19:00 hod. / Komunitní centrum aktivního života
Boršov nad Vltavou 7.11. (čtvrtek), 18:00-20:00 hod. / Komunitní centrum Na Zámečku
Borovany, 14.11. (čtvrtek), 17:00-18:30 hod. / Komunitní škola Borovany
Včelná, 21. 11. (čtvrtek), 18:00-20:00 hod. / Obecní úřad Včelná

Některých besed se zúčastní i patronky Náhradní rodinné péče PREVENT. Teresa Branna navštíví 3.10.2019 setkání ve Vidově, Kamila Janovičová se zúčastní besedy v Blatné 8.10.2019.

Projekt besed Můj soused pěstoun byl podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. Aktivity projektu Podpora náhradní rodinné péče v Jihočeském kraji jsou podpořeny MPSV z dotačního programu Rodina. Děkujeme jménem neziskové organizace PREVENT 99 z.ú. všem obcím, ve kterých se besedy konají, za jejich podporu pěstounství.

Scroll to Top